מטופלים מספרים על הבדיקה

הפרעה סכיזואפקטיבית

לפני 6 שנים אובחנתי כמי שסובל מהפרעה סכיזופרנית בעקבות מוות פתאומי במשפחה. הייתי נשוי ובעל משפחה, והחיים שלי השתנו – התפרציות זעם, התנתקויות מהמציאות, פחד, עצב ותחושה מוזרה. עברתי תהליך ארוך שנמשך שנים כדי למצוא לי טיפול מתאים, בו בזמן שהמצב שלי מחמיר ומשפחתי וחבריי סובלים ביחד איתי. חבר קרוב של המשפחה שמע על בדיקת נויורופרמג’ן, והחלטתי לברר עליה עם הפסיכיאטר שלי. זה קרה מהר מאוד – נתתי דגימת רוק שנשלחה למעבדה, וכעבור שבוע הגיעו התוצאות ובהם התרופה המתאימה ביותר עבורי, כולל המינון המתאים. אחרי חודש וחצי המצב שלי התייצב, כמעט ולא סבלתי מהתפרצויות, ואחרי שלושה חודשים הם נעלמו לחלוטין ולא חזרו יותר. אני סוף סוף יכול לנהל חיים נורמאליים ולא סובל יותר.

דויד (שם בדוי)

דיכאון

לפני 10 שנים, בגיל 29, אובחנתי כסובלת מדיכאון. ההתמודדות הייתה קשה, במיוחד למשפחה שלי. באותה התקופה הילד השני שלי נולד, ולמרות שזאת שמחה גדולה, זה מה שעורר את הדיכאון שלי – לחץ שנכנס לחיים, בעיות כלכליות וחוסר ביטחון בעצמי שאני לא מצליחה לעמוד במשימות שלי. כולם חשבו שזה דיכאון אחרי לידה שיעבור מעצמו, אבל במשך שנה לא הצלחתי להרים את הראש עד שהחלטתי לפנות לרופא שלי. ניסיתי תרופות שונות שלא עבדו, ותופעות הלוואי השביתו אותי עוד יותר, ולא הייתה לי סבלנות. במהלך השיטוט באינטרנט, נתקלתי במידע אודות בדיקת נויורופרמג’ן. זה היה נשמע כמו מדע בדיוני – יכול להיות שבדיקה גנטית תדע איזה טיפול מתאים לי? החלטתי ללכת על זה, ותוך שבועיים כבר היו תוצאות שניתחו את המצב שלי והצביעו על כך שהתרופות אותם לקחתי עד אותה הבדיקה הן דווקא לא מתאימות לי. הודות לדו”ח הזה, הפסיכיאטר שלי החליט לשנות את הטיפול ואת המינונים. כיום אני עדיין עם הטיפול הזה, שמאפשר לי לנהל חיים נורמאליים. מעולם לא חשבתי שבדיקה כל כך פשוטה יכולה לשנות את החיים שלי מהקצה אל הקצה. אני מרגישה טוב.

 שירן (שם בדוי)

הפרעה דו קוטבית

בגיל 35 אובחנתי עם הפרעה דו קוטבית, והיום, לאחר 9 שנים, הצלחתי לייצב את המחלה שלי. בתקופת אבחון המחלה ניהלתי חיים נורמאליים – היו לי דחפים לקנות דברים מיותרים ויקרים ובעבודה הייתי אדם מאוד חברתי ופעיל, ויום למחרת לא רציתי ללכת אליה יותר. מצבי הרוח שלי היו משתנים לעיתים תכופות ובקיצוניות. ניסיתי מגוון תרופות פסיכיאטריות. כידוע, זה עניין של ניסוי וטעיה. אם זה עובד – פנטסטי. אם לא – ממשיכים לתרופה הבאה. בזמן הזה התקשיתי למצוא תרופה שמתאימה לי, הדיכאון המשיך וחוויתי תופעות לוואי כמו ירידה במשקל וכאבי בטן. השיפור היה מינימלי לעומת הסבל. אשתי חיפשה עבורי מזור, ומצאה מידע אודות בדיקת נוירופרמג’ן. פנינו עם זה לפסיכיאטר שלי, והוא ביקש שננסה את זה. הבדיקה הייתה קלה ופשוטה מאוד, ובמצב הדיכאוני שלי, חשוב היה לי לעבור בדיקה לא פולשנית ושלא דורשת ממני הרבה. אחרי שבועיים הגיעו התוצאות, שהצביעו על כך שבשל הפרופיל הגנטי שלי, התרופות אותן לקחתי היו מסוכנות לי ובעלות תופעות לוואי קשות. הפסיכיאטר שלי שינה את התרופה ואת המינון, ומיד שמתי לב איך תופעות הלוואי פוחתות. כיום אני מרגיש טוב, אני רגוע ואני יודע שאני יכול לשלוט על ההפרעה שלי. אחד הדברים החשובים לי הוא שהצלחתי לחזור לעבוד, להיפגש עם חברים ולהרגיש חיוני. המשפחה שלי שמחה איתי.

שרון (שם בדוי)

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support